Державна реєстрація народження та смерті на підставі рішень судів

22 November 2018 | 10:10

Дарницький районний у місті Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві  інформує, що статтею 317 Цивільного процесуального кодексу України «Особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України»  врегульовано порядок встановлення факту народження та смерті осіб, що перебувають на тимчасово окупованій території України (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Луганської та Донецької області) у судовому порядку. Це пов’язано насамперед з тим, що на тимчасово окупованій території АР Крим та території Луганської та Донецької областей, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, видаються медичні свідоцтва про народження та лікарські свідоцтва про смерть за формами, що не відповідають вимогам чинного законодавства України, та не можуть виступати у якості документів, що підтверджують факт народження та смерті.

Перед тим, як звертатися до суду, громадянам необхідно спочатку звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану в межах території, підконтрольній легітимній владі України, та отримати письмову відмову, яка має бути використана при підготовці заяви до суду. Крім того, заявникам видаються пам’ятки стосовно порядку державних реєстрацій та зразки позовних заяв до суду.

Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини, а заява про встановлення факту смерті – родичами померлого або їхніми представниками, до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника. Ця категорія справ розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви.

Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню. Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.

Для отримання свідоцтва про народження або смерть заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану України копію рішення про встановлення відповідного факту та паспорт громадянина України.

Начальник відділу Ю.В. Костюченко

  •  
  •