До Інституту кримінально-виконавчої служби завітав Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA»

06 December 2018 | 12:12

5 грудня 2018 року в рамках проведення Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» в Інституті кримінально-виконавчої служби відбувся показ документального фільму  «Моя щаслива непроста родина»/ «My happy compilicated family» голландської режисерки Тесси Луїзи  Поп. Його було створено у 2017 році в  Нідерландах.

Ця дотепна молодіжна документальна стрічка розповідає про трьох молодих дівчат різного віку, які виховуються у нетрадиційних, як для українців, родинах.

Керівник кіноклубу «Docudays UA», що четвертий рік поспіль функціонує в Інституті, Владислав Скоропляс довго вагався чи варто показувати цей фільм курсантам. Адже тема нетрадиційних одностатевих шлюбів є досить суперечливою та неоднозначною. Більшість українців критично ставляться до цього питання та категорично заперечують щодо можливості такого  партнерства. Більше того, вважають його деструктивним та шкідливим як для психічного розвитку самої дитини, так і для формування її майбутньої  статевої орієнтації.

Разом з тим, переглянувши стрічку, учасники кіноклубу, більшість з яких це курсанти четвертого курсу психологічного та юридичного факультетів Інституту, підійшли до цього питання більш фундаментально (не тільки з точки зору формування в суспільстві толерантного ставлення до осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією та одностатевих шлюбів, але й з позиції  необхідності захисту інтересів дитини в неповній та неблагополучній сім'ї,  відповідального батьківства, участі батьків у процесі виховання та розвитку дитини, побудові її життєвих орієнтирів тощо).

Після перегляду стрічки курсанти активно включились в обговорення цієї теми та виказували свою позицію. Зокрема, вони наполягали на тому, що  повноцінний розвиток дитини можливий виключно в традиційній родині з мамою (жінкою) та батьком (чоловіком), в якій дотримуються прав та потреб дитини.

 Одностатеві шлюби в Україні не визнаються, а будь-які інші форми союзів для одностатевих пар законодавством не передбачені.

На думку  курсантів, західна модель побудови сім'ї з одностатевих пар є чужою для українського суспільства. В силу своїх релігійних, культурних та ментальних особливостей, наше суспільство побудоване саме на основі традиційної родини.  А дискусії, які зараз активно підживлюються в Україні зі сторони ЛГБТ-спільноти, є штучно створеними, з метою насадження українському суспільству чужих для нього цінностей. На їх погляд, мова у фільмі йде про прагнення автора розширити правові можливості одностатевих сімей. А проблеми, пов'язані з негативним сприйняттям суспільством дитини в одностатевому шлюбі, є набагато  складнішими ніж здається.

На завершення обговорення фільму керівник кіноклубу В.Скоропляс виказав вдячність курсантам Інституту за їх активну громадянську позицію та участь в проведенні Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA».

Сектор соціально-гуманітарної роботи

  •  
  •