До курсантів Інституту кримінально-виконавчої служби завітав Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA»

12 December 2017 | 13:01

12 грудня 2017 року в рамках проведення Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» в Інституті кримінально-виконавчої служби відбувся показ документального фільму «До скорого» режисера Юлії Кочетової-Набожняк, яка у серпні 2014 року звільнилася зі своєї основної роботи – редакторки новин, та декілька років працювала фотографом в зоні бойових дій.

У 2017 році стрічка «До скорого» отримала нагороду від дистриб’ютора фестивалю «DOCUDAYS UA» Letter To Fest та право на безкоштовний показ на майже 50 міжнародних кінофестивалях.

Цей фільм про просту дівчину та її хлопця, який пішов добровольцем воювати на Схід. Герої фільму близькі та зрозумілі курсантам, бо є їх однолітками, які живуть у той саме час й у тій самій країні. Вони також кохають, радіють життю, мріють та сподіваються. Саме цьому поколінню випали доля жити в той час, коли кожному доводиться робити свій вибір. Жити для себе, наче страус, ховаючи голову в пісок (відгородившись від усього світу стіною байдужості та песимізму), чи стати його частиною, намагаючись змінити на краще?

Герої цього фільму зробили свій вибір. Кадри фільму, в якому молода пара насолоджується кожною хвилиною спільного життя, змінюються солдатськими буднями головного герою, який захищає свою країну від «старшого брата».

На фоні контрасту між життям у тилу та зоні бойових дій, курсанти відчули важливість обов’язку, який виконують тисячі військових, відстоюючи наше право на життя та незалежність зі зброєю в руках.

Після перегляду фільму кожен глядач зрозумів наскільки крихким є наш світ, а також важливість зв’язку між тими, хто знаходиться у тилу та на передовій. Бо сьогодні лінія фронту проходить не тільки у зоні бойових дій, вона проходить у головах та серцях усіх без винятку громадян України.

Бути гідними подвигу Героїв Небесної Сотні, пам’ятати жертовність тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє у зоні АТО. Це обов’язок кожного. Щоб втрати, які понесла наша держава, не були марними.

Після перегляду фільму провідний інспектор відділу соціально-гуманітарної роботи Скоропляс Владислав Всеволодович запропонував курсантам обговорити побачене на екрані, висловити свої враження та спрогнозувати майбутнє його головних героїв. Бо війна – це не головне. Головне - людина!

Відділ соціально-гуманітарної роботи

  •  
  •