Підвищення кваліфікації реєстраторів та якості послуг

15 November 2018 | 17:05

24 жовтня 2018 року Кабінет Міністрів України за ініціативою Міністерства юстиції України прийняв постанову №860 «Про реалізацію експериментального проекту у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».

Метою даного нормативно-правового акту є підвищення професійного рівня державних реєстраторів та забезпечення якості їх роботи. У свою чергу підвищення кваліфікації реєстраторів та якості послуг, які вони будуть надавати громадянам, і які стосуються їхнього майна, корпоративних прав чи бізнесу, є обов’язковою невід’ємною умовою ефективної роботи сфери державної реєстрації.

 Професійна підготовленість потенційних  державних реєстраторів, а саме перевірка наявності у них знань та навичок, необхідних для здійснення такої діяльності, буде проводитись Міністерством юстиції України шляхом періодичного автоматизованого анонімного тестування.

Визначення професійної компетентності буде здійснюватися окремо у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Проведення підвищення кваліфікації державних реєстраторів буде здійснюватися відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 року №860 (далі – Порядок).

Перевірку професійної компетентності у обов'язковому порядку пройдуть:

- фізичні особи, які мають намір здійснювати функції державних реєстраторів;

- державні реєстратори, стосовно яких Мін'юстом прийнято рішення про тимчасове блокування доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (перед відновленням ним доступу до відповідного реєстру).

Для проходження автоматизованого анонімного тестування зазначені вище особи подають до Міністерства юстиції відповідну заяву та засвідчену особистим підписом копію паспорта громадянина України.

Інформацію про дату, час та місце проведення автоматизованого анонімного тестування, а також прізвище, ім’я та по батькові осіб, які виявили бажання пройти таке тестування, розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України не пізніше ніж за сім календарних днів до дня його проведення.

Під час автоматизованого анонімного тестування тестові завдання формуються безпосередньо системою для кожної особи індивідуально шляхом генерування у довільній формі у кількості 100 тестових завдань. До кожного тестового завдання пропонуються кілька варіантів відповідей, одна з яких є правильною. Тестові завдання розробляються Мін'юстом. Ознайомитись зі зразками тестових завдань можливо буде на офіційній веб-сайті Міністерства юстиції України. Загальний час проведення автоматизованого анонімного тестування становить дві години. Оцінювання результатів автоматизованого анонімного тестування здійснюється системою.

Відповідно до Порядку такими, що пройшли підвищення кваліфікації вважаються особи, які правильно відповіли на 75 відсотків тестових завдань. За результатами оцінювання такі особи отримують сертифікат про підтвердження професійної компетентності у відповідній сфері державної реєстрації, зразок та опис якого затверджується Міністерством юстиції України.

Сертифікат про підтвердження професійної компетентності у відповідній сфері державної реєстрації є обов’язковим документом для призначення особи на відповідну посаду/укладення трудового договору із суб’єктом державної реєстрації з метою виконання функції державних реєстраторів, а також для відновлення державному реєстратору доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

У свою чергу, особи, які набрали менш ніж 75 % вважаються такими, що не пройшли оцінювання. Такі особи можуть повторно звернутися до Міністерства юстиції України та пройти його у будь-який час.

З результатами тестування можливо буде ознайомитись на офіційному сайті Міністерства юстиції України не пізніше наступного робочого дня після його проведення.

Також слід зазначити, що під час проведення автоматизованого анонімного тестування можуть бути присутніми представники засобів масової інформації.

Міністерством юстиції обов'язково забезпечується ведення відео-фіксації процесу автоматизованого анонімного тестування.

Таким чином, реалізація експериментального проекту  зменшить кількість скарг на дії державних реєстраторів, підвищить якість надання ними  адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та бізнесу, а також сприятиме зростанню рівня суспільної довіри до державних органів.

  •  
  •