Учасники тренінгу для працівників пробації відвідали найцікавіші куточки столиці

16 May 2018 | 11:11

15 травня 2018 року для учасників тренінгу «Розвиток у працівників пробації навичок реалізації пробаційних програм» було організовано оглядову екскурсію по місту Києву. В ході екскурсії представники підрозділів пробації з різних регіонів України відвідали культурні та історичні місця столиці, оглянули пам’ятки архітектури, насолодилися чудовою весняною погодою та спілкуванням між собою.

Розпочалася екскурсія ще на території самого Інституту кримінально-виконавчої служби, де пенітенціарії дізналися про історію табору для військовополонених «Київ-Схід», який в роки окупації Києва у Другій світовій війні розташовувався в Дарницькому районі столиці. Зокрема, неподалік від Інституту знаходиться пам’ятний знак тисячам замученим у концентраційному таборі військовополоненим.

Гостям міста було цікаво дізнатися про історію околиць столиці України, а також про будівництво Київського метрополітену.

При виході із найглибшої у світі станції метро «Арсенальна» учасники екскурсії дізнались про часи створення Української Народної Республіки та Центральної Ради, а також про лідерів Української революції 1918 року С. Петлюру, В. Винниченка, М. Грушевського, які мріяли про незалежну, процвітаючу українську державу.

Розглядаючи понівечені стіни заводу «Арсенал», від екскурсовода гості дізнались про сумні та темні сторінки в історії міста: придушення повстання робітників, червоний терор більшовиків та звірства війська під командуванням М.Муравйова, нескінченну зміну влади в Києві та врешті-решт втрату державності.

Прогулюючись Маріїнським парком, екскурсантам було цікаво дізнатись про його створення, особистості та події, пов’язані з його пам’ятниками та фонтаном.

Справжньою окрасою міста, яку не могла оминути екскурсія, став Маріїнський палац. Його історія та краса зачарували гостей міста. Кожному захотілось сфотографуватись на його фоні, щоб зберегти цю мить у пам’яті назавжди.

Побувати у Києві та не побачити величної архітектури будівель, в яких розташовані центральні органи законодавчої та виконавчої влади: Верховна Рада України та Кабінет Міністрів, збудованих за часів радянської влади, було б помилкою. Адже це також наша історія.

Прогулюючись по вулицях Липській, П.Орлика, Шовковичній та Лютеранській, пенітенціарії, які вперше приїхали в Київ з усіх регіонів України, насолодилися прекрасною архітектурою «Будинку банкіра», «Будинку магната Закса», «Будинку графині Уварової», «Будинку магната Бродського», «Будинку щедрого нумізмата», Кловського палацу, «Арабського будинку» Миколи Ковалевського, «Будинку барона Ікскюль-Гільденбанда», «Будинку з химерами» тощо. Також гості міста пройшли центральною вулицею столиці та майданом Незалежності, де оцінили красу та неперевершеність «співочих фонтанів» та архітектуру Жовтневого палацу.

На завершення екскурсії учасники тренінгу для працівників пробації згадали трагічні сторінки історії України 2013-2014 років та вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні та Революції гідності.

Відділ соціально-гуманітарної роботи

  •  
  •