В Інституті кримінально-виконавчої служби проведено круглий стіл на тему «Медіація. Перспективи впровадження в кримінально-виконавчу систему України"

22 June 2017 | 18:06

22 червня 2017 року науково-дослідним центром з питань діяльності органів та установ ДПтС України Інституту кримінально-виконавчої служби спільно з Пенітенціарною юридичною клінікою за підтримки громадської організації «Пенітенціарна асоціація України» проведено круглий стіл на тему «Медіація. Перспективи впровадження в кримінально-виконавчу систему України».

До участі у зазначеному заході були запрошені науковці, представники Міністерства юстиції України, Душпастирської Ради, практики кримінально-виконавчої служби та пробації, представники громадських організацій.

Під час роботи круглого столу учасники обговорили актуальні питання щодо практичних аспектів упровадження основних засад медіації в Державну кримінально-виконавчу службу України, потреби законодавчого закріплення інституту медіації, проблематики проведення медіації в Україні та шляхи вирішення виокремлених проблем.

Робота круглого столу була побудована за принципом чередування наукових доповідей та висвітлення практик і моделей медіації, що мають місце в Україні на сьогоднішній день. Напрацюваннями у сфері медіації поділилися представники ГО «Ла Страда-Україна» (миробудування у родинах, медіація у випадках здійснення насильства щодо жінок), «Союз «Золотий Вік України» (проект «Примирення» неповнолітніх злочинців з їх близькими та жертвами злочинів, «Арт-примирення» опосередковано медіація за допомогою засобів мистецтва), Дмитрієвський Є.В. (примирення засуджених з особами з якими вони у конфлікті через відео звернення) тощо.

Учасники круглого столу виступили з ініціативою до ГО «Пенітенціарна асоціація України» один із номерів «Вісника Пенітенціарної асоціації України» присвятити питанням медіації.

Науково-дослідний центр з питань діяльності органів та установ ДПтС України

  •